Nehty: Pevné a zdravě vypadající nehty

25. ledna 2014 v 17:09 | Michelle |  My tricks
Už v mých 12ti letech se mě kamarádky a spolužačky často ptaly jestli mám gelové nehty nebo své přírodní. Vždycky mi to strašně lichotilo a zároveň jsem byla potěšena i tím, že pro to vlastně nemusím nic dělat. Nikdy jsem si ale nepotrpěla na pilování nehtů (ano, cítím se teď trochu jako vrah, vždycky jsem na ně brala nůžky), sama si sundávala dva pokusy zvyknout si na umělé nehty a v neposlední řadě jelikož jsem vesnické dítě, často jsem se babrala v bahně, dělala nehtem obrázky do listů stromů (což sice prospělo mé pokožce, ale nehtům ani ne). Později, když jsem byla ochotná si vzít do ruky pilník, jsem se dopustila dalšího zločinu - tentokrát jsem pilovala na obě strany.
A tak jsem i já potřebovala pomoct ...
Pokud nejste spokojeni se svými nehty, nabízí se dvě řešení.
Jedno z nich jsou gelové nehty (případně nalepovací) - mezi výhody bych přiřadila to, že je máte každý měsíc jiné a vy osobně s nimi nemáte žádnou práci. Mezi nevýhody je to, že vám to může trochu lézt do peněz, kdykoliv se vám může jeden z nehtů ulomit (a že to občas docela bolí) a já osobně se svou povahou nedokážu sedět 2 hodiny a jenom tak koukat na to, jak se mi rýsujou nehty.. Natož takhle sedávat pravidelně
A pak taky to přirozenější, začít se o nehty starat a pokud jste rozhodnuti jít touto cestou, ráda bych vám poskytla pár mých rád, které pramení z toho, čím jsem si prošla. Možná vás některé překvapí, možná vám ale taky neřeknu nic nového...

  • Jak už jsem se zmínila, když jsem si pilovala své nehty, bez milosti jsem je pilovala jako kov. Pokud postupujete stejně, přivodíte si tím třepení nehtů.
  • Stříhání nehtů se doporučuje opravdu v krajních případech, moc jim to totiž neprospívá.
  • Pro pevnost nehtů doporučuju zpěvňovač nehtů FOUR SEASONS. Stojí přibližně 50 korun a myslím, že je to jedna z nejlepších věcí, které můžete svým nehtům poskytnout. Zpočátku bych ho asi dávala na nehty samotný, ale později jsem ho začala dávat v tenké vrstvě pod barevné laky.
  • Pokud se vám lak brzo loupe, doporučuju po zaschnutí nanést vrstvu bezbarvého laku.
použity obrázky z google.com, devianart.com

Osobně se mi třeba strašně líbí laky na nehty z Claire's, i když nejsou zrovna nejlevnější. Pokud nejste zastáncem laků na nehty, můžete využít třeba tzv. nálepky - existují v jedné barvě nebo třeba s obrázky.
A jak se o své nehty staráte vy? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama