Sněhová vločka v podobě nostalgie

29. ledna 2014 v 15:24
Název týdne se nám docela hodí, jelikož je konečně sníh.. Dokonce jsem snad někde četla, že v některých městech to je první sníh vůbec :)
Asi se nám tentokrát ta zima trochu zmýlila, jelikož zatímco my jsme mohli chodit téměř v tričku s krátkým rukávem, v Arábii se radovali ze sněhu


Osobně jsem zimu měla daleko radši jako malá. Měla jsem k ní prostě jiný vztah..
Milovala jsem ty chvíle, kdy jsme se ségrou a s tátou na zahradě postavili obrovský bunkr ze sněhu a naši mě z něj nemohli dostat...
Milovala jsem, jak jsme se jako děti vždycky sešli na ulici a radovali se ze sněhu až do večera.. Hráli eskymáckou honičku, bitvy, stavěli sněhuláky... Jenže teď jsem trochu povyrostla, zbývají mi dva roky do maturity, nebydlím ve městě kde jsem se narodila a vyrostla a kamarádů mám kolem sebe tolik, že bych je napočítala na prstech dvou ruk. A z těch sou stejně všichni nejradši zavrtaní doma, nedej bože aby jim do pokoje někdo pustil zimu..

(from tumblr.com)

I když už nejsem malá holčička, vždycky si na začátku prosince tajně přeju, aby byl na Štědrý den sníh. Vždycky má pak ten 24. prosinec úplně jinou atmosféru, aspoň tedy podle mě.. :)
Minulý rok nám to sice úplně nevyšlo, ale já to nevzdávám a věřím dál.. :)
Asi mě většina z vás pochopí, když vám řeknu, že si s Vánocema a se zimou spojuju vůni mandarinek :)

Nejzajímavější událostí v této zimě pro mě byla určitě zpráva, nad kterou jsem nikdy ani nepřemýšlela - ZAMRZLÉ NIAGARSKÉ VODOPÁDY.

(photo by tyden.cz)

Osobně mám zimu strašně ráda díky toho, že se prostě jen tak můžete sebrat, vzít si brusle a jít bruslit třeba na rybník.. Ale dávejte bacha, rybník není stadion.. Na vlastní kůži to pocítila moje sestra, která se na ledě cítila natolik bezpečně, že jí nedošlo, že by v něm mohla být nějaká díra.. Tušíte správně, prostě do ní zahučela.. I takhle může člověk ztratit půdu pod nohama.. :)
Když jsme u toho bruslení, jako správná fanynka hokeje (což asi někteří návštěvníci pochopili i díky 1. části povídky) bych se chtěla zeptat jak jste na tom vy? Budete fandit našim hokejistům v Soči? A jaký hokejový klub máte nejradši? :))

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 adamová adamová | Web | 29. ledna 2014 v 15:38 | Reagovat

Já hokeji nerozumím, ani se na sport moc nedívám, nějak to jde mimo mě, ale taky mám ráda bílé Vánoce a k nim voňavé mandarinky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama