Trápení, potěšení a láska někde mezi tím.

22. ledna 2014 v 19:22 | Michelle |  My lines
Musím uznat, že tohle téma je pro mě docela dost aktuální,..


Co vlastně láska je? Každý vám to definuje jinak. Někdo to bere z chemického hlediska jako hru hormonů a jiných chemickcýh látek v našem těle, někdo jako pocit, že bez člověka ke kterému onu lásku cítite nemůžete být.. a jinak.
Vlastně.. Myslím, že LÁSKA má spoustu tváří. Můžete milovat svého přítele/přítelkyni, své rodiče, sourozence a jiné členy rodiny, svého psa,..ale vlastně i kamarády a spolužáky a nutně nemusí jít o lásku, při které na toho člověka v kuse myslíte a je vám tak nějak pěkně ale vlastně i zvláštně těžko. Prostě toho člověka jen máte rádi, těšíte se na něj, rádi ho vidíte, je vám s ním skvěle.. ale není to ten typ lásky, kdy tomu člověku chcete šeptat do ouška: ,,Miluji tě". Zkrátka myslím, že láska má sto tváří..
Můžete se mnou souhlasit, ale taky nemusíte.


Zažila jsem několik vztahů, ale paradox je to, že jsem do ani jednoho přítele nebyla zamilovaná. Jen jsem si to myslela. Ano, asi to je zpětně nefér vůči těm klukům, ale přesto, že to nebyla láska, nebylo to ani něco, do čeho bych se nutila. Ta opravdová přišla až teď a není projevená a vlastně asi i opětovaná a tomu dávám za vinu to, že trvá už půl roku. Upřímně ani nevím, jestli to takhle není lepší. Baví mě ty úsměvy, ten pocit, když víte, že na vás kouká a i to, když se vaše pohledy střetnou a koukáte si do očí.. zkrátka takové ty chvilky jak z amerických slaďáčků..Často slyším věty typu: ,,Bojím se zamilovat.."
Jasně, začátek je pěkný.. Každý váš den tak trochu závisí i na tom druhém. Vidíte ho? Usmál se na vás? Je veselý? Cítíte se líp. A co teprve ten pocit, jako kdyby vám mělo každou chvíli vyskočit srdce z hrudi, když je vám vaše láska opětována.. Občas následuje vztah, občas to taky jenom vyšumí a není z toho nic (asi si nebudeme nic nalhávat, že by to tak ve spoustě případů bylo lepší a někdy je to zkrátka vhodnější - prostě mít od toho člověka odstup a nechat v nejlepším všeho, než se potom zklamat).
Někdy ta láska skončí, někdy ne. Jistě, když skončí, většinou bolí minimálně jednoho. Docela mě občas dokážou naštvat takové ty poznámky ve stylu: ,,No jooo, první lásky..". Sakra, kdy víte, že člověk, se kterým právě lásku prožíváte není ten poslední? Nezáleží na věku, opravdu ne. Moje sestřenice se zamilovala do svého nynějšího manžela v 16, teď je jí přes 30 a mají pořád pěkný vztah. Tímhle příkladem bych prostě ráda předhodila, že to, když svého životného partnera poznáte je vlastně docela relativní. Třeba ve 14ti, v 16ti, ve 20ti nebo taky ve 40 a po čtyřech rozvodech.


Abych tento článek nějak ukončila, ráda bych ho doplnila svým názorem.
Myslím, že láska je pěkná.. i když občas bolí, i když kvůli ní občas pláčeme.. Alespoň já vnímám tu pozitivnější část jako tu, která má v lásce větší místo. Každý občas potřebuje cítit, že ho má někdo rád a že na světě není zbytečný a že není sám.. I ten největší samotář.
A co vy? Jaký máte na lásku názor? Převažuje v ní podle vás ta pěkná nebo zlá část? Jste aktuálně zamilovaní? Kdy jste prožili svou první pravou lásku?
Budu určitě moc ráda, když mi do komentářů napíšete své názory :)


xoxo Michelle

Ve článku jsem použila obrázky z facebooku a deviatart.com.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yossariana Yossariana | 22. ledna 2014 v 19:28 | Reagovat

Chcela som si článok prečítať ale písmenká sú na mňa strašne malé. Nechcem kritizovať, len že sa možno nájde viacero ľudí, ktorých to odradí :) :)

2 Daenerys Daenerys | Web | 22. ledna 2014 v 19:33 | Reagovat

velmi dobrý dobrý článek, takový docela dost k zamyšlení, uplně s tebou asi se vším souhlasím.. Taky jsem asi ještě nebyla zamilovaná doopravdy takže určitě tebe za to nebudu odsuzovat, prostě lásku si člověk asi nevybere, příjde tehdy kdy ona sama chce :-)

3 Em Em | Web | 22. ledna 2014 v 21:30 | Reagovat

Je to krásně napsaný a pravdivý článek. Láska má mnoho podob přitom ale myslím, že žádnou z nich nejde nehradit ničím jiným. A pocit zamilovanosti je snad jednou z nejkrásnějších věcí na světě :)

4 Kel Kel | 28. ledna 2014 v 15:16 | Reagovat

Souhlasím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama