"Za našich dob.."

4. února 2014 v 17:19 | Michelle
Každá doba je něčím pěkná a něčím ošklivá.
Často slyším větu "Za našich dob.."
..nebylo tamto, nebylo ono, my jsme to měli jinak, to by si v tu dobu nikdo nedovolil..
Taky často slyším, že Češi nejsou na demokracii připravení.Jo, občas mám chvíle, kdy jdu po městě, naproti mně 9ti letý chlapeček s cigaretou v puse a šlukování prokládá takovými perlami, že kdybych já v jeho věku měla podobný slovník, dostanu z každé strany jednu facku a mám zaracha. Možná tyhle děti chtějí být dospělé, možná nám však jenom chtějí tímhle vším říct, že je někde chyba.. Dnešní doba je docela nekompromisní co se peněz týče - každý určitě občas potkáme někoho, kdo očividně bydlí na ulici, případně žebrá. Pravda je taková, že člověk, který nepracuje, v dnešním světě nemá až tak velké místo. Stejně tak musí i rodiče dětí pracovat, čímž se automaticky zkracuje prostor pro to, aby se jim věnovali.. Jakto, že naši rodiče nic takového nepamatují? Proč tady pro ně vždycky někdo byl?

Na druhou stranu, představte si, že jste se vrátili o 30 let zpátky. Představte si, že jste člověk prahnoucí po cestování, po poznávání světa. Chcete bydlet někde v zahraničí, nejlépe v Americe. Jak snadno to půjde? Asi rozhodně ne tak snadno jako dnes.
Občas mám pocit, že v dobách před touto lidi žili více spolu. Dokázali si více vyjít vstříc. Osobně mám pocit, že se lidé navzájem podráželi vždycky, ale teď je to trochu horší. Najít si opravdového přítele, kterému můžete věřit..je v dnešní době docela složité.

Nebudeme si hrát, že dnešní svět není o penězích, o vzhledu, že máme jen spoustu neomezených možností, že jsme všichni upřímní, milí, obětaví, že kolem nás nejsou špatné věci, že se dnešní svět nehemží drogama, vraždama, sexem za peníze, že nikomu z nás nejde o vzhled, protože.. bychom si lhali. Ne, možná dnešní svět není dokonalý, ale tenhle svět nikdy nebyl dokonalý. Vždycky něco přebývalo a něco chybělo a bude tomu tak vždycky. Každá doba si něco bere a něco přináší.Odešel komunismus - odešla cenzura, ale my jsme si nastolili svou. Pokud jste nepohodlní, sice po vás nejdou tajné služby, ale třeba na vás bude mít rovnou pifku mafie.
Přišla moderní elektronika - přišly nové možnosti, můžeme sledovat např. americké televizní stanice, můžeme mít internet v mobilu. Ale vážně jsme potřebovali to, že s vámi jde původně kamarád na kafe a později si připadáte kvůli jeho FB v mobilu jako třetí kolo u vozu?
Otevřeli nám hranice - skvěle! Nemusíme ukazovat pasy, ale vážně chceme aby se k nám se zahraničí dostávali pochybní lidé a zločinci, kterých máme občas i jen z naších věznic dost?


Občas mi připadá, že se naše země vlastně vždycky řídí podle někoho. Nejdříve podle sovětského svazu, teď podle USA. To jsme vážně tak slaboučcí, že nemůžeme být sami sebou? Ať je dnešní doba jaká chce, myslím, že bychom si měli vážit každé minuty, každé vteřiny.. Každé chvíle, kdy jsme s někým, koho máme rádi.. Protože věřte, že na každou dobu budete jednou vzpomínat. Někdy v pěkném, někdy ve zlém.. A žádný moment se už nikdy nebude opakovat úplně stejně.. Zkrátka, važme si víc těch pěkných věcí.. ty ošklivé nezapomínejme, ale snažme se je potlačit.. J
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 4. února 2014 v 20:15 | Reagovat

S tímhle článkem souhlasím. :-)
Líbí se mi, že tu není napsáno jen něco ve stylu "všecko stojí za pendrek, doba je fuj a zlá, v minulosti na tom byli líp" - tyhle články plné stížností už mi pomalu začínají lézt krkem.

2 Regi Regi | Web | 7. února 2014 v 9:05 | Reagovat

Chci zítra napsat malou úvahu na tohle TT a proto si dnes dělám malý soukromý průzkum. Zajímá mne, kolik lidí má alespoň přibližně podobný názor jako já. Je nás menšina. Ale jsme...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama