Poor heart - 4. část - Od lásky k nenávisti

15. března 2014 v 16:31 | Michelle |  Poor heart


V době Hurychových bylo dost rušno. Ondřej seděl u jídelního stolu a vypadal jako kdyby mu uletěly včely. Míchal si ovesné vločky, levý loket měl opřený o stůl a dlaň měl přiloženou na tváři, jako kdyby ho pořád dost bolela ta facka, kterou mu včera uštědřila Catherine. Lenka stála u kuchyňské linky a zalévala si kafe. Její manžel už byl dávno v práci. Nechápala to. Měl svou firmu, mohl si do práce chodit kdy chtěl a vlastně nemusel vůbec. A namísto toho chodí rovnou na 8?
Kolem stolu se mihl Dominik, který si kousl do čokoládového crossiantu. Tohle ho naučila jíst Catherine. Vždycky když u nich ráno byla, voněly po celém domě. Možná díky nim si teď na Catherine vzpomněla i Lenka, která se s kávou přesunula ke stolu.
,,Kde je vlastně Catherine? Má po zkouškovém, jindy u nás přespává.."
,,Hm.." zabručel Ondřej a nabral na lžičku vločky, které si strčil do pusy.
,,No? Stalo se něco?"
,,Včera od ní dostal facku.." práskl Dominik a Ondřej naštvaně praštil do stolu a odsunul misku.
,,Ona tě zmlátila?" zarazila se Lenka a zasyčela, když se napila kafe. Spálilo jí jazyk.
,,Před celým týmem.." zasmál se Dominik, čímž Ondřeje namíchl už natolik, že popadl další čokoládový crossiant ze stolu a hodil ho po něm.
,,Můžeš se přestat srát do věcí, do kterých ti nic není?! Kreténe děravý?!"
,,Ondro.." zamračila se Lenka.
Ondřej naštvaně popadl mikinu a zmizel pryč. Lenka si zkousla rty a počkala až zmizí úplně, pak kývla k Dominikovi.
,,Tak co se stalo?"
,,Podvedl jí s roztleskávačkou. Takový ten typ holky, která se s tím chlubí všude. Není průser když to rozkecá mezi dalšíma, průser je, když se to dostane k polovičce toho, s kým spí.. Takže chápeš.."
,,To vážně?" zarazila se Lenka.
,,Už jsem ti někdy lhal, mami?" zeptal se dotčeně.
,,Hm. Ale moc do něj nerýpej, radši.. Tohle je mezi nima.."
,,Vyliskala ho před celým týmem i před trenérem. Tohle je dávno veřejná záležitost.."
Lenka si povzdychla a zase si upila kávy.

,,Doplňte to zboží do regálů a až to budete mít, doplňte do horního regálu ty sprchové gely co jsou v krabici ve skladu.."
,,Jo, jasně.." přikývla Karolína a sklonila se ke krabici se sprchovými gely. Byla neuvěřitelně ráda za tuhle brigádu. Za to, že teď budou mít aspoň o část peněz víc. Její táta vydělával dost na to, aby uživil jednoho člověka, ale ne celou rodinu. Její máma měla zdravotní problémy a občas uklízela v nemocnici, kde se seznámila s jednou sestřičkou, která jí ošetřovala. Občas žili z ruky do pusy.. Z myšlenek jí vytrhly nadávky z vedlejší uličky.
,,Co se stalo?! Zakopla jsem o ten váš bordel!!" křičel někdo, jehož hlas Karolína ihned poznala. Opatrně se naklonilla do uličky a hned se zase otočila zpátky. Posadila se na zem a dala si nohy k sobě.
,,A jste drzá! Víte co? Strčte si to do špic!" křikla Catherine a praštila s něčím o zem. Karolína si oddechla. Seděla na zemi a vzpamatovávala se ze svých myšlenek, které jí zarazily nejvíc. Sakra, to se doopravdy stydí za to kým je? Doopravdy si hraje na někoho jiného jenom proto aby zaujala?

Dominik sledoval svého bratra, který se jenom šťoural v jídle a nepřítomně hleděl do talíře. V místnosti bylo ticho, které narušovalo jenom praskaní ohně v krbu.
,,A co bys chtěla dělat v budoucnu?" zeptala se Lenka směrem ke Karolíně, která seděla vedle Dominika.
,,Tak teď studuju ekonomiku a později bych chtěla někde dělat asi manažerku.."
,,Myslím, že místo u nás máte jisté." zasmál se Dominikův otec.
,,A rodiče? Co dělají vaší rodiče?"
Karolína polkla a vážně se na Dominikova otce podívala. Ve tváři měla výraz skoro jako kdyby jí právě uhodil. Uhodil, ale citově a aniž by si to uvědomil.
,,Táta ve firmě a máma v nemocnici.."
,,Doktorka?" zeptala se Lenka.
,,Téměř.." lhala v kuse.
,,Co kdyby v neděli přišli rodiče na oběd? Ráda bych je poznala. Řeknu kuchaři ať připraví něco dobrého.. Co má maminka nejraději?"
,,Není brzo?" zeptal se Dominik přesto, že byl přístupem své matky překvapen. Mile.
,,No, v neděli přijede babička.." zamítla nenápadně a lživě.
,,Už zase?" zarazil se znovu, tentokrát nad chováním své přítelkyně.
,,Ano.." přikývla.
Vlastně byla ráda, že na sebe teď upoutal pozornost Ondřej, který se odsunul od stolu, vyskočil na nohy a mířil ke dveřím.
,,Kam jdeš?"
,,Potřebuju si něco zařídit.." zabrblal a zmizel.
,,Dvě možnosti. Buď šel zmlátit Petru nebo se omluvit Catherine nebo obojí.." vydedukoval s úsměvem Dominik.
,,Omluvit Catherine? Za co?" zarazil se otec.
,,A není to jedno?" zeptala se Lenka, nabrala na vidličku těstovinu a strčila si jí do pusy.

Ondra se rozjel do cílové rovinky a krátce na to prudce zabrzdil. Praštil do volantu a po chvíli vystoupil z auta. Opřel se o střechu svého naleštěného auta a rozhlédl se. Byl na vyvýšeném místě za Prahou, ze které byl pěkný výhled. Popadl mobil a vytočil číslo Catherine, kterou měl pořád uloženou pod pěkným nickem.
,,Ahoj, tady Catherine.. Zrovna nejsem doma, ale určitě mi nahrejte vzkaz a já se vám hned ozvu.. "
Naštvaně ukončil hovor, který vlastně ani nezačal a vytočil číslo na její mobil. Vyzvánělo to, ale ona hovor nepřijala. Hodil svůj iPhone na sedadlo a udeřil rukou do plechové střechy. Jak strašně ho celá tahle situace štvala. Zvláštní bylo, že si to nikdy nevyčítal. Nikdy nebyla chvíle, kdy by byl s Catherine a myslel na to, že jí podvedl. Vzpomněl si na začátek toho všeho.. Potkali se na stadioně, seděla se sestrou jeho spoluhráče na tribuně, když rozehrávali téměř pod nimi. Něčím ho zaujala a docela si nepřipouštěl, že by ho nějaká holka nechtěla. Párkrát spolu byli ve Francii a jeho strašně bavil její život. Sklonil se pro mobil a vytočil Pierrovo číslo. Alespoň on ho neignoroval.
,,Ahoj, máš se?" zeptal se naprosto v pohodě. Catherine mu sice doma brečela na rameni, ale on nebyl ten typ bratra, který by rozbil klapačku každému, kdo jeho sestře zlomí srdce. Vlastně se do toho nechtěl motat, protože si nebyl jistý tím, jestli Catherine nelže. To byl pravý důvod proč nazasáhl.
,,V pohodě, hele, mám na tebe prosbu. Potřeboval bych mluvit s Catherine. Je doma?"
,,Ráno odjela na letiště, je v Paříži.."
,,Aha, tak díky. A nevíš kdy se vrátí?"
,,Myslím, že v pondělí. Když koukneš na stránky, je tam i čas. Asi je ti jasný s kým letěla.."
,,No jasně. Tak moc děkuju, ahoj.." rozloučil se, ukončil hovor a kousl se do rtu. Sakra, cítil se tak bezradný.

Dominik se s Karolínou procházeli po nákupním centru. Bylo po 8 večer a většina prodavačů na ně koukala s ne moc velkým nadšením. Koukali spíše do výloh, než aby vcházeli dovnitř. V jedné z nic zahlédla na figuríně nádherné jeany. Ani světlé, ani hnědé. Byly lehce pokrčené a měly kšandy.
,,Páni, ty jsou úžasné.." usmála se nadšeně.
,,Koupím ti je. Pojď, vyzkoušíš si je.." navrhl. Podívala se na cedulku, která obsahovala nelichotivou cenu tohoto pěkného kousků, který by si Karolína ráda zařadila do svého skromného šatníku.
,,Ne, to ne. To bych si je raději koupila sama.."
,,Když jinak nedáš.." pokrčil rameny a táhl jí dovnitř. Brzdila ho.
,,Je pozdě, nebudeme tam otravovat. Nemusím si je kupovat teď, mají tady otevřeno přece každej den.." snažila se mu to celé vymluvit.
,,Prosimtě, zavíraj až za půl hodiny."
,,Dominiku.." zavrtěla hlavou a pro změnu určila směr ona. Táhla ho pryč. Prodavačky se za ním nechápavě podívaly. Skoro by se na ně jeden otočil a jakoby mimochodem řekl: Toho si nevšímejte. Můj přítel nemá ani ponětí o tom, že jsem chudá jako kostelní krysa a ty vaše předražené jeany si radši strčte mezi půlky!
,,Proč je nechceš?" nechápal a při chůzi na Karolínu zíral tak, že jeho výraz odpovídal jeho údivu.
,,Nepolezu tam těm prodavačkám teď, když mají před zavíračkou.."
,,No a co, že mají před zavíračkou? Od čeho jsou placený? Aby odešly před zavíračkou?!"
Udiveně se na něj podívala. Takového ho neznala.
,,Víš co? Nebudeme to řešit, asi bychom se pohádali.. Pojďme si radši do kina koupit popcorn.." navrhla a vzala Patrika za ruku. Sotva ušli pár kroků, uviděla naproti nim svého otce, který nijak společensky oblečen kráčel se starou koženou taškou v ruce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama