Silence is the best way..

15. března 2014 v 12:35 | Michelle |  Témata týdne
Někteří slyší ticho celý život.
Někteří ho svému okolí poskytují jako náznak toho, že je něco špatně.
Ano, jsem jedna z nich.Bývala jsem hlučná, všem říkala svůj názor a v duchu se užírala nad jejich blbostí. Při hádkách jsem nezastavila pusu. A pak se to obrátilo. Ani nevím kdy přesně. Začala jsem ticho používat téměř jako zbraň i dar. Jako křik toho, že je něco špatně.
Přestala jsem vyslovovat zbytečná slova (pomineme moje vyprávění příběhů a vtipů, které se občas mohou zdát bez pointy). Přestala jsem lidem promlouvat do duše, když jsem věděla, že narazí. Přestala jsem při hádkách foukat vítr do ohně.

Špatná cesta přátel?
Řekla jsem si, že je musím chránit. Chránit je svým tichem, protože pokud nikdy nenarazí, nebude je mít co posouvat. Ochudím je o možnost poučení. A tohle vůbec nemyslím zle, myslím to vážně. Občas lehce naznačím svůj názor, ale většinou stojím na konci. Když se někdo rozhodne špatně a je zničený z toho jak ta či ona věc skončila, považuju za daleko lepší je po tom všem obejmout a povzbudit do života. A možná až potom říct to, co si myslím. Ale rozhodně je nechci obírat o zkušenosti, které potom v životě mohou využít. Svůj názor vyslovím jenom když se někdo ptá nebo když se někdo koho mám ráda řítí svým rozhodnutím do obrovského maléru.. Ale jinak ticho považuji za nejlepší.

Hádka jako monolog?
Byla jsem jedna z těch lidí, kteří měli většinu hádek jako monolog a nedej bože, když jsem tu hádku vedla s někým, kdo to měl úplně stejně. A pak jsem to obrátila. Říkám minimum. Ne proto, protože bych neměla argumenty, ale protože bych mohla říct něco, co toho druhého může ranit a taky něco, čeho bych později mohla litovat. Ne. Svoje argumenty si srovnávám v hlavě a snažím se je srovnat tak, abych z toho vytvořila co nejlepší verzi pro pozdější pokud možno klidnou diskuzi o příčině hádky. A víte co? Tak nějak se mi žije líp.

Ticho jako symbol ublížení?
Zrovna tak používám ticho když někdo vysloví něco co se mě dotkne. Neodpovídám.

Jednoduše, z mého úhlu pohledu je občas docela fajn se držet hesla:

A co vy? Jak jste na tom s tichem? Taky ho občas využíváte ve svůj prospěch?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama